OTWARTE! 696-365-067

Ślusarz Łódź

Czynne 24/7

Awaryjne otwieranie mieszkań

Awaryjne otwieranie mieszkań

Awaryjne otwieranie samochodów

Awaryjne otwieranie samochodów

Awaryjne otwieranie sejfów

Awaryjne otwieranie sejfów

Awaryjne otwiernaie kłódek

Awaryjne otwieranie kłódek

awaryjna wymiana zamków

Montaż i wymiana zamków

Naprawa zamków

Naprawa zamków


Wycena przez telefon

Szybki dojazd

Niskie ceny

Licencja i certyfikat

Gwarancja

30 lat doświadczenia


Zadzwoń po pomoc! 696-365-067

Złamany klucz w zamku?
marzec 22, 2020

Złamany klucz w zamku?

Co robić, gdy złamie ci się klucz w zamku? Skorzystaj z porad doświadczonego ślusarza z Łodzi, a na pewno poradzisz sobie z tym problemem.

Oto co należy zrobić!

Złamanie klucza w zamku to coś, co może przydarzyć się każdemu właścicielowi domu. Złamany klucz w zamku sprawia, że czujesz się bezradny, zwłaszcza jeśli się spieszysz, bo musisz pilnie wyjść. Taka sytuacja zdarza się najczęściej wtedy, gdy ktoś przekręca klucz za szybko lub też z powodu nieregularnej konserwacji zamków. W takiej sytuacji najlepiej nie naprawiać go samemu i zamiast tego wezwać profesjonalnego ślusarza, który zajmie się tym problemem. Jeżeli jednak chcesz spróbować samemu, przedstawiamy poniżej kilka porad.

Nie używaj ponownie tego samego klucza.

Jeśli klucz odłamał się wewnątrz zamka, nie ma sensu próbować użyć pozostałej części klucza w nadziei, że uda się otworzyć zamek. Jeśli wepchniesz głębiej ułamany element klucza do zamka, usunięcie go będzie trudniejsze. W takiej sytuacji najlepiej zadzwonić po ślusarza lub spróbować innego sposobu.

Pinceta może pomóc.

Skuteczność tej metody zależy od tego, jak głęboko utkwił ułamany kawałek klucza i jaka gruba jest pinceta. Pinceta musi zmieścić się w zamku i otworzyć, aby chwycić ułamany element. Niektóre pincety mieszczą się w zamku, ale ich otwarcie jest niemożliwe. Jeżeli natomiast pinceta otwiera się w zamku to przy odpowiednim nakładzie czasu i dużej dawce cierpliwości istnieje szansa na wyjęcie złamanego elementu i otwarcie zamka.

Klej.

Jest to bardzo ryzykowna metoda, która częściej kończy się niepowodzeniem niż sukcesem, dlatego lepiej zadzwonić do profesjonalnego ślusarza. Jeśli z jakichś przyczyn nie możemy skontaktować się z pogotowiem ślusarskim, możemy zaryzykować. Jeżeli klucz nie jest wciśnięty zbyt głęboko, możemy spróbować połączyć ułamany element z pozostałą częścią klucza przy użyciu kleju błyskawicznego, a następnie spróbować ostrożnie wyciągnąć klucz z zamka.

Ekstraktor — wyciągacz do złamanych kluczy.

Jeśli masz to narzędzie w swoim domu, to jest to zdecydowanie najlepszy z do tej pory przedstawionych sposobów na usunięcie złamanego klucza. Jednak mało kto posiada w domu profesjonalne narzędzia ślusarskie, tym bardziej że występuje wiele wariantów tego narzędzia.

Zadzwoń do swojego lokalnego ślusarza.

Profesjonalny ślusarz bez problemu powinien poradzić sobie ze złamanym kluczem. Pamiętaj jednak, że wyjęcie złamanego elementu to jedno, a sprawny zamek i bezpieczny zamek to drugie. Tylko doświadczony ślusarz może dać ci gwarancję bezpieczeństwa.


Jeżeli masz problem, bo złamał ci się klucz w zamku, to nie czekaj i zadzwoń do Pogotowia Zamkowego w Łodzi, a nasz ślusarz rozwiąże Twój problem w kilka minut - 696-365-067.