OTWARTE! 696-365-067

Ślusarz Łódź

Czynne 24/7

Awaryjne otwieranie mieszkań

Awaryjne otwieranie mieszkań

Awaryjne otwieranie samochodów

Awaryjne otwieranie samochodów

Awaryjne otwieranie sejfów

Awaryjne otwieranie sejfów

Awaryjne otwiernaie kłódek

Awaryjne otwieranie kłódek

awaryjna wymiana zamków

Montaż i wymiana zamków

Naprawa zamków

Naprawa zamków


Wycena przez telefon

Szybki dojazd

Niskie ceny

Licencja i certyfikat

Gwarancja

30 lat doświadczenia


Zadzwoń po pomoc! 696-365-067

Czym zajmuje się ślusarz?
marzec 18, 2020

Czym zajmuje się ślusarz?

Czym tak na prawdę zajmuje się ślusarz? Jakich narzędzi używa i w czym, poza wymianą zamków, może jeszcze pomóc?

Czym tak naprawdę zajmuje się ślusarz?


Ślusarz instaluje, reguluje, naprawia i otwiera zamki. Zmienia również kombinacje zamków i wykonuje klucze. Większość ślusarzy pracuje w zakładach ślusarskich. Wielu z nich ma swoje własne firmy, w których oferują również usługi mobilne takie jak awaryjne otwieranie zamków w mieszkaniach i samochodach. Niektórzy ślusarze pracują dla producentów sejfów i zamków, agencji rządowych i dużych zakładów przemysłowych.

door key
Photo by Maria Ziegler / Unsplash

Jak ślusarz otwiera zamek bez klucza?

Ślusarz znaczną część dnia pracy spędza, otwierając zamki dla osób, które zgubiły lub zniszczyły klucze. Może to zrobić, na przykład wykonując duplikat klucza. Czasami ślusarze wykorzystują zadrapania, które zamek pozostawia na pustym kluczu, jako wskazówkę do wykonania klucza o właściwym kształcie. W innych przypadkach otrzymują numer kodu klucza i wykonują jego duplikat na maszynie do wycinania kluczy. Ślusarze otwierają zamki szyfrowe, przekręcając pokrętło na zamku, aż do momentu kliknięcia bębenków. Ślusarz może również rozwiercić zamek za pomocą wiertarki elektrycznej.

Jakich narzędzi używa ślusarz?

Najczęściej w fachu ślusarskim używane są śrubokręty, szczypce, pincety, chwytaki zamkowe oraz wiele innych narzędzi ręcznych i elektrycznych. Ślusarz naprawia zamki poprzez demontaż mechanizmu i wymianę zużytych i zepsutych części, takich jak sprężyny i trzpienie. Czasami ręcznie wykonuje nowe części. Aby chronić domy i firmy, ślusarz często reguluje i wymienia zamki. Tworzy również nowe systemy kluczy głównych dla firm. Ślusarz posiadający wiedzę z zakresu elektryki i elektroniki instaluje i naprawia systemy alarmowe. Niektórzy ślusarze prowadzą również sklepy z zamkami oraz systemami zabezpieczającymi. Sprzedają i instalują zalecane przez siebie urządzenia.

door
Photo by Maria Ziegler / UnsplashW czym jeszcze może pomóc ślusarz?

Jeśli nie wiesz jakie środki bezpieczeństwa będą najlepsze dla Twojego domu lub też firmy, zwróć się z tym pytaniem do ślusarza. Ślusarz z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże w doborze najodpowiedniejszych systemów zabezpieczających.

Ślusarz w Łodzi

Jeśli potrzebujesz usługi ślusarskiej na terenie Łodzi i okolic. Zgubiłeś klucz do mieszkania lub zatrzasnąłeś klucze w aucie, zadzwoń do

Pogotowia Zamkowego w Łodzi,

a nasz technik rozwiąże Twój problem w kilka minut.