Ślusarz Łódź radzi - jak otworzyć samochód bez klucza.
Moment, w którym orientujemy się, że właśnie zatrzasnęliśmy kluczyki samochodzie, na pewno nie jest przyjemny. Zobacz jak możesz otworzyć samochód bez kluczyków.
Czas wymienić wkłądkę w drzwiach, ale nie masz pojęcia jak się do tego zabrać? Śłusarz Łódź wyjaśnia szczegóły.
Wkładka jest chyba najważniejszym punktem drzwi wejściowych.
Odpowiedniej klasy drzwi oraz właściwa wkładka do drzwi zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa.
Wkładkę w drzwiach należy wymienić, gdy zauważymy jej nieprawidłowe działanie. Jeżeli zlekceważymy zacinanie się zamka, możemy mieć pewność, że w niedługim czasie nie uda nam się otworzyć drzwi i konieczne będzie awaryjne wezwanie ślusarza, co z kolei oznacza dużo stresu i wyższe koszty.
Kolejnym powodem do wymiany wkładki w drzwiach jest przeprowadzka. Bez względu na to, czy zdecydowaliśmy się na wynajęcie, czy zakup nieruchomości nie mamy pewności, kto jeszcze posiada klucze do naszych drzwi. Dlatego, zanim jeszcze przywieziemy swoje rzeczy, powinniśmy zmienić wkładkę w drzwiach.
Oczywistym powodem do zmiany wkładki w drzwiach jest zgubienie klucza. O ile samo dorobienie klucza nie jest zbyt kłopotliwe, jeżeli posiadamy klucz zapasowy, to brak pewności co do uczciwości ewentualnego znalazcy klucza do naszych drzwi jest wystarczającym powodem do wymiany zamka w drzwiach.
Na pierwszy rzut oka zakup nowej wkładki może wydawać się skomplikowany, gdyż na rynku dostępnych jest kilkanaście rozmiarów wkładek.
Jednak sprawa jest stosunkowo prosta.
Aby zmierzyć wkładkę, najpierw należy otworzyć drzwi, i stanąć tak, aby zobaczyć rygiel. Następnie przy pomocy miary należy zmierzyć odległość od środka rygla do końca wkładki od strony zewnętrznej. Wymiar należy zanotować jako A.
Przy okazji należy sprawdzić, czy wkładka nie wystaje z rozety lub szyldu więcej niż 3 mm.
Następnie należy zmierzyć odległość od środka rygla do końca wkładki po stronie wewnętrznej i zanotować wymiar jako B.
Gdy prawidłowo dokonaliśmy pomiaru, nie powinniśmy mieć problemu z doborem wkładki w sklepie.
Producenci wkładek oznaczają je zazwyczaj w następujący sposób (A/B):
35/30
oznacza, że całkowity wymiar wkładki ("długość") wynosi 65 milimetrów. Odległość od środka rygla do końca wkładki po stronie zewnętrznej drzwi wynosi 35 mm, a do wewnątrz 30 mm.
Jeżeli wkładka oznaczona byłaby w następujący sposób
35/30G
to miałaby wymiary jak powyżej, ale od wewnątrz byłaby zakończona gałką.
Skoro już wiemy jaki rozmiar wkładki wybrać, to czas na wybór producenta.
Na rynku istnieje wiele firm produkujących wkładki. Wśród nich znajdziemy takie jak np. Yale, której tradycja sięga IX wieku, jak i firmy powstałe całkiem niedawno. Poza Yale możemy zakupić wkładki od firm takich jak Gerda, LOB, ZKTeco, Yeti, Jania, AssaAbloy, Abus i wiele innych.
Podczas wyboru dostawcy wkładki warto zapytać sprzedawcy, jaki model poleca i dlaczego.
Pamiętajmy, że wkładka do drzwi to jeden z podstawowych czynników determinujących nasze bezpieczeństwo, więc raczej wybierzmy wkładkę zapewniającą odpowiednią ochronę przed złodziejami niż produkt, który cechuje się tylko i wyłącznie dobrą ceną.
Warto zwrócić uwagę ile cykli (otwarcie/zamknięcie) wkładka powinna wytrzymać. Sprawdźmy też ile zastawek i kombinacji klucza posiada wkładka oraz czy jest odporna na wiercenie, manipulację wytrychem i warunki atmosferyczne.
Istotna może okazać się również ilość dołączonych kluczy.
Niektóre wkładki wyposażone są w zabezpieczenie anty-bumpingowe (chroni przed atakiem za pomocą drgań) oraz funkcję awaryjną, która umożliwia otwarcie cylindra z zewnątrz, nawet jeśli klucz pozostaje włożony od wewnątrz.
Gdy już zakupimy odpowiednią wkładkę, możemy przystąpić do wymiany.
Bez klucza wymiana wkładki będzie znacznie trudniejsza. Szczególnie, gdy drzwi są zamknięte.
Jeżeli, co mało prawdopodobne, posiadasz wytrych i umiesz się nim posługiwać, to raczej nie potrzebujesz instrukcji, co należy zrobić.
Jeśli jednak nie masz dostępu do zestawu narzędzi do lock picking'u, to możesz spróbować przewiercić wkładkę. Uważaj jednak, aby przy okazji nie doszło do zniszczenia zamka lub drzwi, bo może się okazać, że lekcja otwierania drzwi wiertarką może zamienić się w szkolenie na temat wymiany drzwi wejściowych.
To zdecydowanie najprostszy sposób wymiany wkładki bez klucza!
Jeden telefon, a mobilny ślusarz z Pogotowia Zamkowego Łódź przyjedzie do Ciebie, otworzy drzwi, zamontuje wkładkę i po problemie. W rozsądnej cenie zyskasz pewność, że Twoja nieruchomość jest chroniona dobrej jakości wkładką, która została prawidło zamontowana przez wykwalifikowanego ślusarza.