OTWARTE! 696-365-067

Ślusarz Łódź

Czynne 24/7

Awaryjne otwieranie mieszkań

Awaryjne otwieranie mieszkań

Awaryjne otwieranie samochodów

Awaryjne otwieranie samochodów

Awaryjne otwieranie sejfów

Awaryjne otwieranie sejfów

Awaryjne otwiernaie kłódek

Awaryjne otwieranie kłódek

awaryjna wymiana zamków

Montaż i wymiana zamków

Naprawa zamków

Naprawa zamków


Wycena przez telefon

Szybki dojazd

Niskie ceny

Licencja i certyfikat

Gwarancja

30 lat doświadczenia


Zadzwoń po pomoc! 696-365-067

Wybitni ślusarze - Linus Yale Junior
marzec 10, 2020

Wybitni ślusarze - Linus Yale Junior

Twórca wielu patentów, wybitny ślusarz i założyciel firmy Yale.

Amerykański ślusarz z Salisbury, który zrewolucjonizował przemysł zamków.

Linus Yale - urodził się 4 kwietnia 1821 r. w Salisbury w USA

Jako młody człowiek, Yale miał duże  umiejętności mechaniczne jednak mimo tego poświęcił się studiowaniu  malarstwa portretowego.

Rok 1850 był przełomowy dla  trzydziestoletniego Linusa. Wtedy właśnie porzucił malarstwo i zajął się  ślusarstwem, aby w 1851 roku opatentować swój pierwszy zamek bankowy:

Nienaruszalny zamek bankowy Yale

Yale-Infallible-Bank-Lock
Nienaruszalny zamek bankowy Yale

„Yale Infallible Bank Lock" posiadał klucz „zmienny”, czyli taki,  którego części składowe mogły być demontowane i ponownie montowane w  celu zmiany kombinacji.

W latach 1855-1857 amerykański ślusarz skonstruował:

"Magiczny zamek bankowy Yale"

Yale Magic Bank Lock” był modyfikacją „Yale Infallible Bank  Lock". Nasada w kształcie nieregularnych pierścieni charakteryzowała się  tym, że można ją było odłączyć od klucza. Ponadto zamek wyposażony był w zasuwę z hartowanej stali, która uniemożliwiała dostęp do mechanizmu  przy użyciu wytrychów.

Kolejnym dziełem innowatora był

"Podwójny zamek do skarbca Yale"

Zamek „Yale Double Treasury Bank Lock" zawierał dwa oddzielne mechanizmy, każdy sterowany własnym kluczem.  Konstrukcja i wykonanie zamka została uznana przez ówczesnych ślusarzy  za arcydzieło. Wyjątkowość tego rozwiązania potwierdza fakt, iż niektóre  z rozwiązań w nim zawartych są do dziś stosowane w zamkach do sejfów  depozytowych.

Rok 1862 przyniósł kolejny patent dla Linusa Yale Juniora. Tym razem za

"Szyfrowy zamek bankowy Yale"

„Yale Monitor Bank Lock” został wyposażony w zamek szyfrowy.

Zamek otwierało się ustawiając  odpowiednią kombinację na pokrętle na stałe zamocowanym do zamka.

Następcą „Yale Monitor Bank Lock” był

"Podwójny zamek szyfrowy Yale"

yale-double-dial-lock
"Podwójny zamek szyfrowy Yale"

„Yale Double Dial Bank Lock" zaprojektowany w 1863 roku posiadał 2 pokrętła. Każde pokrętło  sterowało stosem czterech bębenków, z których każdy posiadał 100  ustawień. Łączna liczba możliwych kombinacji wynosiła 100.000.000.

Te błyskotliwe osiągnięcia Linusa  Yala Juniora w połączeniu z sukcesami jego ojca, spowodowały, że marka  Yale stała się synonimem najwyższej jakości, a rodzinna firma osiągnęła  pozycję wiodącego eksperta i producenta zamków bankowych w Ameryce.

Będąc ekspertem w zamkach bankowych,  Linus zaczął stosować swój wyjątkowy talent do ulepszania mniejszych  zamków ogólnego zastosowania. Efektem tego był

„Zamek bębenkowy Yale”

zasada działania „Yale Cylinder Lock” oparta była na zasadzie starego mechanizmu „pin-tumbler” stosowanego  już przez starożytnych Egipcjan. Ślusarz dostosował starą technologię do ówczesnych czasów i zaprojektował wysokiej jakości, bezpieczny zamek,  poszerzając tym samym ofertę firmy Yale o zamki bębenkowe.

Wreszcie, w ciągu ostatnich dwóch  lat swojego życia, Linus Yale junior, zaprojektował i wykonał „metalowy front” dla skrytek pocztowych, który jest znany na całym świecie jako

„Skrytka pocztowa Yale”,

będąca w powszechnym użyciu zarówno przez rząd Stanów Zjednoczonych jak i przez rządy prawie wszystkich cywilizowanych krajów.

W 1868 Linus Yale junior szukał  wspólnika, który zorganizowałby i zarządzał działalnością produkcyjną  jego firmy oraz wniósł do niej dodatkowy kapitał. Tą osobą okazał się Henry R. Towne.  W październiku Yale i Towne zawiązali spółkę i rozpoczęli budowę  fabryki w Stamford w stanie Connecticut. Niestety 25 grudnia 1868 roku  Linus Yale junior zmarł nagle, prawdopodobnie na zawał serca.


Zamki firmy Yale są do dziś szeroko stosowane na całym świecie.

Jeżeli Twój zamek przestał działać lub  zgubiłeś klucz skontaktuj się z Pogotowiem Zamkowym Łódź, a nasz ślusarz  awaryjnie otworzy lub wymieni Twój zamek.

Pogotowie ślusarskie w Łodzi
zadzwoń 696 365 067!